16 października 2020 13:41 | Aktualności

UROCZYŚCIE ŚLUBUJEMY!

Już od pierwszych dni w szkole pierwszoklasiści z zapałem przygotowywali się do uroczystego ślubowania i pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej im. Batalionu „Barbara” AK w Pawęzowie.

Wreszcie nadszedł ten oczekiwany dzień -14 października 2020 r., kiedy to mali uczniowie z przejęciem zaprezentowali swoje wiadomości i umiejętności na uroczystej akademii, pięknie śpiewając piosenki i recytując wiersze o postawach patriotycznych, bezpieczeństwie na drodze, przyrodzie, zasadach obowiązujących w klasie i szkole, potrzebie edukacji i koleżeństwie. Po uzyskaniu pozytywnej  oceny od „reporterów” i przedstawicieli SU, najmłodsi uczniowie z wypiekami na twarzach złożyli przyrzeczenie na sztandar szkoły. Ślubowali uroczycie, że będą dobrymi Polakami, będą godnie reprezentować swoją klasę i szkołę, swym zachowaniem, nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Aktu pasowania na ucznia czerwonym ołówkiem dokonała pani dyrektor Bożena Świętek. Pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów szkoły.

Dowodem na to były wręczone dzieciom: pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne, upominki od rodziców oraz słodkości od pani dyrektor Teresy Rydzy, która gościła w murach naszej szkoły.

Z okazji DEN starsi uczniowie skierowali słowa podziękowania i wdzięczności do nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.

Pani dyrektor Bożena Świętek złożyła wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania oraz wręczyła zasłużonym nauczycielom nagrody za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Po ceremonii uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Z całą pewnością pierwszaki zapamiętają na długo dzień swojego pasowania, jako jeden z najradośniejszych dni spędzonych w szkole, dzień, który należał przede wszystkim do nich.

Drodzy Pierwszoklasiści!

Niech zdobywanie wiedzy i odkrywanie talentów

będzie dla Was wielką przygodą.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc

w organizacji tej niecodziennej uroczystości.

Tekst: Mariola Lipińska

Foto: Adam Kiwior