25 września 2020 13:01 | Aktualności

76. ROCZNICA BITWY POD JAMNĄ

W niedzielę 20 września 2020 r. delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 76. rocznicę bitwy partyzanckiej I Batalionu „Barbara” 16 Pułku Piechoty AK pod Jamną.

O godz. 10.45 przy pomniku na wzgórzu, obok Kościoła p.w. Matki Bożej Niezawodnej Nadziei oddano hołd poległym partyzantom oraz zamordowanym cywilom składając wiązanki. W imieniu społeczności szkolnej uczyniła to Dyrektor szkoły – p. Bożena Świętek wraz z uczniami: Maciejem Małkiem i  Mileną Mozgowiec.

Następnie została odprawiona polowa msza święta w intencji poległych partyzantów i zamordowanych mieszkańców Jamnej, po której w Domu bł. Czesława u Dominikanów miało miejsce spotkanie z udziałem m.in. Pana Zygmunta Pertkiewicza, syna płk. Jerzego Pertkiewicza ps. „Drzazga”.

W uroczystościach brał udział także poczet sztandarowy w składzie: Jakub Kożuch, Sebastian Nowak i Karol Przeklasa.

Jamna to miejsce, w którym panuje niepowtarzalna atmosfera pełna życzliwości, serdeczności, ale także zadumy i refleksyjnych przemyśleń.