21 lutego 2020 13:45 | Aktualności

Zabawa karnawałowa klas IV – VIII

Karnawał to okres zimowych zabaw. Rozpoczyna się zazwyczaj od święta Trzech Króli i trwa do wtorku przed Środą Popielcową. Nazwa pochodzi od włoskiego carnavale, łacińskiego carnem levare, co oznacza „mięso usuwać’’. W czasie Wielkiego Postu powstrzymywano się od jedzenia potraw mięsnych. Przed tym okresem hucznie bawiono się i świętowano. Oczywiście, żeby mieć siłę do zabawy, należało dobrze się odżywiać.

13 lutego uczniowie klas IV – VIII, przy akompaniamencie różnorodnej muzyki, mogli wykazać się umiejętnościami tanecznymi i chociaż na chwilę zapomnieć o troskach i kłopotach dnia codziennego.  Były tańce w parach i w pojedynkę, tańce grupowe. Dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń, zaś smakowity i pożywny posiłek przygotowany przez rodziców zagwarantował wszystkim zapał i energię do pląsów.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie poczęstunku.

M. Stono