29 stycznia 2020 21:27 | Aktualności

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, a 22 stycznia – Dzień Dziadka. To jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu. Babcia przytuli, odbierze z przedszkola, poczyta baśnie, pomoże odrobić zadanie, ugotuje pyszny obiad, a na deser poda pachnące rogaliki z różą. Z dziadkiem można pograć w karty, szachy, w piłkę oraz pojeździć na rowerze. No i oboje pozwalają na to, czego nie można robić przy rodzicach. To Oni – wyrozumiali, uśmiechnięci, cierpliwi zasługują w tych dniach na szczególne podziękowania i życzenia. Kochamy Dziadków za wychowanie naszych rodziców.

Dlatego też dokładnie 21 stycznia 2020r., we wtorek podczas uroczystej akademii, wnuczęta dziękowały wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło oraz życzyły im dużo zdrowia i długich lat życia. Dzieci z przedszkola i klas I-III przedstawiły program artystyczny. Były występy wokalne, taneczne i recytatorskie. Najmłodsi artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, tańczyli trojaka, natomiast starszaki pokazały „Taniec Śnieżynek”. Uczniowie klasy I i II recytowali wiersze i śpiewali piosenki, natomiast z klasy III przedstawili inscenizację pt. „O babci, wilku i kolorowych czapeczkach”.

Nie obyło się także bez życzeń od Dyrektora szkoły – Pani mgr Bożeny Świętek, która nie szczędząc ciepłych słów, życzyła Seniorom wielu szczęśliwych lat  w zdrowiu i pogodzie ducha. Goście, jak co roku, nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Wśród Seniorów byli zaproszeni Goście: Pani Sołtys - Małgorzata Niedojadło, Pani Dyrektor - mgr Teresa Rydzy, która przez wiele lat nauczała w naszej szkole oraz Radny Gminy Lisia Góra-Pan Janusz Wałaszek.

Część artystyczna zakończyła się wspólnym odśpiewaniem „100 lat” oraz wręczeniem laurek i drobnych upominków wykonanych własnoręcznie przez wnuczęta.

Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, przygotowany przez niezawodnych rodziców uczniów podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień o minionych latach.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Babcie i dziadkowie opuszczali naszą szkołę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile.

Bardzo dziękujemy Rodzicom klasy III za zorganizowanie poczęstunku.

Tekst: Mariola Lipińska

Foto: Dorota Oleksyk