11 grudnia 2019 07:51 | Aktualności

MIKOŁAJKI W KINIE

Szóstego grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
 i każde dziecko prezent dostanie.”

Dnia 6 grudnia 2019r. uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Kina „MILLENNIUM” w Mościckim Centrum Kultury w Tarnowie, aby obejrzeć projekcję animowanego filmu pt. „KRAINA LODU II”. Dowiedzieliśmy się skąd piękna, silna, pozbawiona lęku królowa Elsa miała moc tworzenia lodu i śniegu oraz w jaki sposób potrafiła kontrolować swoją magię.

Następnie przeszliśmy do sali baletowej na spotkanie ze św. Mikołajem.  Ten niezwykły gość obdarował wszystkie grzeczne dzieci podarunkami. Jeden odważny chłopiec z III klasy- Norbert zadeklarował swoją pomoc zmęczonemu Mikołajowi, trzymając pastorał. To była dodatkowa miła niespodzianka.

Po powrocie do budynku szkolnego radości nie było końca! Dzieciaki z zaciekawieniem rozpakowywały prezenty, z przyjemnością używały nowych narzędzi rysunkowych.  Niektórzy wypoczywali leżąc na dywanie przytuleni do podarowanych mięciutkich poduszek, jeszcze inni z zainteresowaniem czytali książki. To była sposobność do okazywania pozytywnych uczuć, zadowolenia z otrzymanych darów. Dzieci wymieniały się między sobą spostrzeżeniami po emocjonującej wycieczce.

Dziękujemy Świętemu Mikołajowi za podarki oraz Rodzicom za okazaną pomoc!

Mariola Lipińska