09 grudnia 2019 21:33 | Aktualności

VIII Konkurs Plastyczny „Dzieckiem być - Straszny Dwór –straszydła i inne dziwadła”

W miesiącu listopadzie dzieci ze świetlicy szkolnej przystąpiły do międzyszkolnego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Liceum Plastyczne w Tarnowie, z okazji przypadającej w 2019 roku 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki - wybitnego kompozytora i twórcy polskiej opery narodowej, który wstrząśnięty klęską powstania styczniowego, stworzył dzieło ku pokrzepieniu serc, na wzór Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. Opera, która w owych czasach dodawała ducha i budziła nadzieję na wolność, dziś przypomina o ponadczasowych wartościach. Akcja opery rozgrywa się w polskim dworku szlacheckim drugiej połowy XVII wieku. Dworek pełen tajemnic i wywołujących grozę historii, opowiadanych przez bohaterów pobudza wyobraźnię i staje się inspiracją do rysunków młodych artystów.

Do konkursu przystąpiło 15  uczniów z klas 1-4. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody za udział w konkursie. Na etapie szkolnym zostało zakwalifikowanych 7 prac do konkursu międzyszkolnego. W kategorii „Maluch” zakwalifikowali się następujący uczniowie: Kamil Szostak kl. 1, Aleksander Jagieła kl. 1, Martyna Gruza kl. 1, Błażej Galus kl. 2, Maciej Pająk kl. 2, Laura Kołodziej kl. 2 oraz w kategorii „Młodzik” Milena Turek kl. 4. Prace te zostały przekazane, aby zawalczyć o główne miejsca i nagrody na wyższym szczeblu.

Na wyniki drugiego etapu będziemy czekać do 10 grudnia. Gratulujemy naszym uczestnikom i trzymamy kciuki.

Zdjęcia: