im. Batalionu "Barbara" AK
w Pawęzowie

05 listopada 2019 07:22 | Aktualności

UCZNIOWIE PAMIĘTAJĄ O TYCH, KTÓRZY ODDALI SWOJE ŻYCIE SŁUŻĄC OJCZYŹNIE

„Jest coś, co mrokom się opiera…

Jest pamięć, a ona nie umiera.”

Należy uwrażliwiać młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, którzy przyczynili się do naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią naszego regionu i narodu.

Dnia 31 października 2019 r., zgodnie z tradycją przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym uczniowie klasy III odwiedzili lokalne miejsca pamięci. Dzieci złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy Pomniku pomordowanych za Ojczyznę pawęzowian, obelisku poświęconym Ofiarom Katastrofy Smoleńskiej, Dębie Pamięci oraz na grobie żołnierzy AK: strz. Mieczysława Kiełbasy ps. „Kanarek” oraz strz. NN ps. „Czachara”. Jeden z uczniów- Filip z przejęciem zaśpiewał patriotyczną pieśń. Modlitwa i rozmowy o tym, co ważne – wolności, szacunku, godności, historii i poczuciu obowiązku, wszystko to wprowadziło nas w nastrój powagi, wyciszenia i przemyśleń.

Bardzo dziękujemy Rodzicom klasy III

za pamięć i wykonanie kompozycji kwiatowej dla żołnierzy.

wychowawczyni: M. Lipińska

Zdjęcia: