im. Batalionu "Barbara" AK
w Pawęzowie

28 października 2019 13:29 | Aktualności

POLICJANCI W NASZEJ SZKOLE

W ramach małopolskiego konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA” dnia 24 października 2019 r. odbyło się spotkanie uczniów klas I-VIII z policjantami - dzielnicowymi. Uczniowie zostali pogrupowani na dwie kategorie wiekowe- młodsi i starsi. Funkcjonariusze dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami, zwrócili uwagę na zasady bezpieczeństwa, jakie należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania. Przypomnieli reguły poruszania się po ulicy, chodniku i ścieżce rowerowej.  Jazda na rowerze, deskorolkach, rolkach i hulajnodze to ogromna przyjemność, ale tylko wówczas, gdy robimy to z rozwagą. Policjanci apelowali do osób jeżdżących na tych urządzeniach przeznaczonych do rekreacji, o bezpieczne zachowanie, stosowanie zasady ograniczonego zaufania oraz kulturę jazdy, które na pewno pozytywnie wpłyną na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podkreślili, jak istotną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno mieć przy sobie, plecaku, ubraniu oraz rowerze. Zaproszeni goście mówili o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa i korzystania z fotelika w samochodzie, bowiem lekceważenie tych przepisów znacząco zwiększa ryzyko poważnych obrażeń nie tylko w czasie wypadku, ale też w trakcie kolizji czy nawet gwałtownego hamowania.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Jak zwykle nie obyło się bez pytań ze strony milusińskich. Uczniowie podziękowali prowadzącym za pouczającą, wartościową i interesującą prelekcję zapewniając, że będą stosować się do poznanych reguł.

Dziękujemy Panom Dzielnicowym- asp. sztab. Zbigniewowi Cudak i  mł. asp. Danielowi Barnasiowi za bardzo ważną i potrzebną lekcję udzieloną najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, która miała na celu kształtowanie postaw świadomego przestrzegania zasad na drodze.

Mariola Lipińska

Zdjęcia: