Szkoła Podstawowa im. Batalionu "Barbara" AK w Pawęzowie

Aktualności

14 października 2019 07:08 | Aktualności

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE KLASY I

„Wykształcenie to dobro,

którego nic nie jest w stanie nas pozbawić.”

  Menander

 

        Dnia 11 października 2019r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz ślubowanie klasy I. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Uczniowie gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci śpiewali piosenki, recytowali wiersze i składali uroczystą przysięgę. Pani Dyrektor mgr Bożena Świętek nie miała najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając dużym ołówkiem ramion dzieci, z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i drewniane sówki zakupione przez rodziców.

      Następnie uczniowie złożyli życzenia nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Skierowali słowa podziękowania za wysiłek, trud włożony w kształtowanie młodzieńczych serc i umysłów, za przekazywanie wiedzy, wskazywanie właściwej drogi wychowankom. Swoją wdzięczność wyrazili poprzez wiersze i piosenki.

     Pani Dyrektor życzyła powodzenia, jak najlepszych wyników w nauce, radości każdego dnia nowo przyjętym uczniom, a dla pracowników szkoły wyraziła słowa uznania oraz wręczyła nagrody nauczycielom.

      Po części oficjalnej wszyscy przeszli do klas na słodki poczęstunek. Ten dzień był bardzo miły i pełen niezapomnianych wrażeń.

Życzymy wszystkim Pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.


Dziękujemy Rodzicom klasy I za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tej pięknej

i ważnej dla ich dzieci uroczystości.

 

                                                                                                                                   Aneta Bogacz

   Mariola Lipińska

Zapraszamy do galerii

Przeczytano: 648 razy. Wydrukuj|Do góry