im. Batalionu "Barbara" AK
w Pawęzowie

18 października 2019 20:57 | Aktualności

Teatrzyk profilaktyczny ZOSTAŃ ZE MNĄ

15 października uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym "Zostań ze mną" Teatru Blaszany Bębenek. Tematyka przedstawienia obejmowała profilaktykę dopalaczy i innych używek. Ukazywała przyczyny i skutki sięgania po tego typu środki psychoaktywne. Wielu młodych ludzi sądzi, że są one bezpieczne dla zdrowia i mogą być alternatywą dla alkoholu i narkotyków. Niestety, w ostatnich latach wzrosła ilość ciężkich zatruć, a nawet śmierci nastolatków sięgających po dopalacze.
            Bohaterem spektaklu był nastoletni Paweł, którego rodzice ciężko pracowali, aby zapewnić całej rodzinie komfortowe życie. Nie mieli czasu ani dla siebie, ani dla syna, który przestał się uczyć i wypełniał wolne chwile grami komputerowymi. Znudzony życiem, za namową otoczenia spróbował dopalaczy i trafił  do szpitala. Na szczęście udało się uratować jego życie. To traumatyczne wydarzenie odmieniło życie całej rodziny. Rodzice zrozumieli, że powinni poświęcać więcej uwagi synowi, zaś Paweł zdał sobie sprawę z tego, że należy być asertywnym i skutecznie odmawiać tym, którzy zachęcają do złego.

Maria Stono

Zdjęcia: