02 października 2019 08:17 | Aktualności

Dzień Patrona - 25 września 2019 r.

Polegli w ciszy ..,
polegli w krzyku ...,
polegli z pieśnią zwycięstwa na ustach.

25 września  obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście - sołtys Pawęzowa p. Małgorzata Niedojadło oraz radny Gminy Lisia Góra p. Janusz Wałaszek. Po Mszy św. odprawionej przez księdza Tadeusza Wszołka udaliśmy się pod Pomnik poległych za ojczyznę pawęzowian oraz grób Mieczysława Kiełbasy, by złożyć kwiaty i zapalić symboliczne znicze. Następnie wróciliśmy do szkoły na akademię. Montaż słowno - muzyczny, przygotowany przez Jolantę Polczyk, Marię Stono i Izabelę Ilcewicz, przybliżył nam historię partyzantów - członków batalionu "Barbara" 16 pułku piechoty Armii Krajowej, wprowadził w nastrój refleksji i zadumy, był wyrazem hołdu dla tych, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny. Po akademii, w związku z niesprzyjającą pogodą, pozostaliśmy w szkole. Uczniowie klas starszych rozwiązywali Test wiedzy o patronie, zaś uczniowie klas młodszych tworzyli prace plastyczne "Mój patron". To był niezwykły dzień.

Jolanta Polczyk, Maria Stono