09 lipca 2019 16:35 | Aktualności

I TURNUS PÓŁKOLONII LETNIEJ

Wakacje to czas, w którym dzieci pragną odpocząć od nauki i ciekawie spędzać czas wolny. Dla uczniów naszej szkoły została zorganizowana półkolonia letnia. Dzieci  miały okazję skorzystać z wielu atrakcji o charakterze rekreacyjnym i edukacyjnym. Program półkolonii został opracowany przez wychowawców. Celem zajęć było między innymi:
- stworzenie dzieciom warunków do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu,
- kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw,
- ukazywanie roli ruchu i czynnego wypoczynku w zachowaniu zdrowia fizycznego
i psychicznego,
- kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz środkach transportu,
- rozwijanie sposobów ekspresji uczuć i emocji.
Właśnie minął I turnus. W pierwszym dniu zorganizowaliśmy wyjazd do parku linowego „Szara Sowa”. Odbyły się tam zajęcia pod okiem instruktorów. Część uczestników bez obaw korzystała z przygotowanych atrakcji, ale byli i tacy, którzy musieli przełamać swoje lęki, aby zdobyć nowe doświadczenia. Na koniec wszyscy przy wspólnym grillu z uśmiechem na twarzach stwierdzili: „Ale było super”.
Kolejny dzień również był pełen wrażeń. Zwiedzaliśmy Muzeum Lotnictwa, gdzie pan przewodnik wprowadził nas w świat historycznych wydarzeń związanych z lotnictwem. Mieliśmy także okazję być wewnątrz samolotu, którym latał ojciec święty Jan Paweł II podczas swoich odwiedzin w Polsce.
W następnym dniu wybraliśmy się do Ośrodka rekreacyjnego „Furioso” w Starych Żukowicach. Zwiedzanie terenu stadniny i ciekawe opowieści pani Gabrysi o koniach były dla wszystkich cenną lekcją. Niezwykłe emocje wzbudziła jazda konna. Uczestnicy z radością wsiadali na konie i pod czujnym okiem opiekunów ruszali na konny spacer leśną dróżką. W oczekiwaniu na dalsze atrakcje dzieci posiliły się pysznymi ziemniaczkami pieczonymi na grillu. Następnie pokazy jazdy konnej przygotowanej przez właściciela stadniny wprawiły wszystkich w zachwyt. Także lekcja historii związana z rycerstwem polskim i jeździectwem konnym w wykonaniu pana Aleksandra zakończyła się gromkimi brawami. Oglądaliśmy również kolekcję pięknych eksponatów i strojów sprzed setek lat.
Kolejny dzień dzieci spędziły bawiąc się wesoło we Fly Park oraz próbowały swoich sił na strzelnicy sportowej. Dla niektórych uczestników kolejnym nowym doświadczeniem była jazda autobusem komunikacji miejskiej – każdy musiał pamiętać, nie tylko o bezpieczeństwie podczas jazdy, ale także o skasowaniu swojego biletu.
Ostatni dzień naszej półkolonii spędziliśmy odwiedzając nowoczesne gospodarstwo ogrodnicze w Pawęzowie. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska jak wygląda hodowla i pielęgnacja roślin w cieplarnii,
a także poznać różne sposoby sadzenia roślin w zależności od ich rodzaju i przeznaczenia. Korzystając z uprzejmości pana właściciela każdy mógł wybrać dla siebie roślinkę i zabrać ją do domu.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas.

Wychowawcy:
Barbara Wydro i Jadwiga Trędota