26 czerwca 2019 19:25 | Aktualności

LEKCJA PATRIOTYZMU

„Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek.”

Cyprian Kamil Norwid

Miłość Ojczyzny to pamięć o tych wszystkich, którzy odeszli i którym tak wiele zawdzięczamy. Dnia 17 czerwca 2019r. uczniowie naszej szkoły z klasy II z wychowawczynią udali się pod Pomnik poległych za Ojczyznę pawęzowian oraz pod Dąb Katyński, gdzie uczcili pamięć bohaterów II wojny światowej modlitwą, złożyli stroik z polskich łąkowych kwiatów i zapalili znicze. Z szacunkiem oddali cześć wszystkim tym, którzy zginęli za naszą Ojczyznę. Była to krótka, ale ważna lekcja patriotyzmu i historii, która miała na celu: kształtowanie tożsamości narodowej i współuczestnictwa w pielęgnowaniu tradycji oraz wzbudzenie emocjonalnego stosunku do historii ojczyzny, do miejsc pamięci narodowej i bohaterów narodowych.

Bardzo dziękujemy Rodzicom uczniów klasy II, a zwłaszcza Pani Dorocie Oleksyk za wykonanie pięknego stroika.

Mariola Lipińska

Zdjęcia: