19 czerwca 2019 17:44 | Aktualności

SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM Z GRUPY „TRZASK” - ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE I OMAN

Dnia 13 czerwca 2019 r. uczniowie po raz kolejny spotkali się z podróżnikiem z grupy „TRZASK” i oglądali prezentację multimedialną o Omanie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Te orientalne kraje wzbudziły wśród uczniów niezwykłą ciekawość. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się:

• Piaszczysta pustynia Sharqiya Sands,
  • Wielbłądy, które kiedyś zapewniały przetrwanie na pustyni,
  • Góry Al Hajar na północy Omanu, Wielki Kanion Arabii– Wadi Ghul,
  • Bajeczne plaże, zielone żółwie,
  • Burj Khalifa – najwyższa obecnie budowla na naszej planecie,
  • Dzielnice o futurystycznej zabudowie, najdroższe hotele świata, sztuczne wyspy,
  • Największe na świecie centrum handlowe Dubai  Mall,
  • Ski Dubaj – kryty, sztuczny stok narciarski,
  • Największy na świecie szpital dla sokołów w Abu Dhabi,
  • Targowiska z drogimi kadzidłami, tkaninami, złotą biżuterią oraz egzotycznymi przyprawami.

Prezentowanym fotografiom towarzyszył bogaty opis słowny. Dzieci poznały wiele ciekawostek o obyczajach, powszechnych zajęciach i kulturze mieszkańców. Podróżnik pokazał kilka rekwizytów przywiezionych z Półwyspu Arabskiego. Uczniowie bardzo chętnie przymierzali tradycyjne stroje charakterystyczne dla tego ludu. Spotkanie z turystą wzbudziło wśród uczniów bardzo duże zainteresowanie.

Mariola Lipińska