21 maja 2019 12:55 | Aktualności

BARWY OJCZYSTE 2019 - GALA FINAŁOWA

17 maja 2019 roku w naszej szkole odbyła się gala rozdania nagród w VII edycji Konkursu Poetyckiego Barwy Ojczyste. W konkursie brali udział uczniowie klas IV – VIII szkół podstawowych. Głównym celem tegorocznej edycji było wyrażenie przy pomocy tekstu poetyckiego – akrostychu (do hasła: JESTEM POLAKIEM) lub/i wiersza o dowolnej budowie - własnych refleksji dotyczących bycia Polakiem, radości z mieszkania w pięknej, różnorodnej geograficznie Polsce.

Patronat nad konkursem objęli: Małopolski Kurator Oświaty - p. Barbara Nowak, Wójt Gminy Lisia Góra - p. Arkadiusz Mikuła. Patronat medialny - Niezależny Serwis Informacyjny KADR. Galę zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Lisia Góra - p. Arkadiusz Mikuła; przewodnicząca Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Spraw Socjalnych Rady Gminy w Lisiej Górze -  p. Krystyna Merchut-Węc; sołtys wsi Pawęzów - p. Małgorzata Niedojadło, radny Gminy Lisia Góra - p. Janusz Wałaszek; redaktor  Niezależnego Serwisu Informacyjnego KADR - p. Lidia Jaźwińska;  dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lisiej Górze - p. Lucyna Gancarz; dyrektorzy szkół, rodzice i nauczyciele nagrodzonych dzieci. Galę wzbogacił montaż słowno-muzyczno-taneczny przygotowany przez nauczycieli szkoły: Marię Stono, Izabelę Ilcewicz, Joannę Starzyk, Krystynę Merchut - Węc.  Nagrody ufundował Wójt Gminy Lisia Góra.

Lista nagrodzonych osób:

Akrostych:
I miejsce: Wiktoria Chatała - SP Rzuchowa; Dawid Kaczor - SP Olesno

II miejsce: Amelia Stelmach - SP Zaczarnie; Agnieszka Argasińska  - SP 95 Kraków

III miejsce: Karolina Kukla - SP Nowy Wiśnicz; Amelia Cecot - SP Brzozówka

Wyróżnienia: Julia Pacher - SP Zaczarnie; Natalia Wybraniec - SP Nowa Jastrząbka; Anna Klimek - SP Lisia Góra

Wiersz o dowolnej budowie:
I miejsce: Oliwia Wijas - SP Brzozówka; Magdalena Świątek - SP Breń

II miejsce: Zuzanna Witkiewicz - SP Pawęzów; Mateusz Adamczyk - SP 95 Kraków; Agnieszka Szajewska - SP Marcinkowice

III miejsce: Kinga Duda - SP Ryglice; Krystian Sweder - SP Lisia Góra; Gabriela Chłopek - SP Nowe Żukowice

Wyróżnienia: Daria Mucha - SP Biecz; Karolina Tęcza - SP Nowa Jastrząbka; Aleksandra Stojak - SP Kowalowa; Kacper Przebięda - SP Pawęzów

Nagrody specjalne:
Wyróżnienia Niezależnego Serwisu Informacyjnego KADR:
Gabriela Kozdrój - SP Gosprzydowa; Dawid Kaczor - SP Olesno; Radosław Kumięga – SP
Ryglice

Wyróżnienie Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lisiej Górze:
Emilia Lewandowska Mechla - SP Zaczarnie; Karolina Tęcza - Nowa Jastrząbka

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Lisia Góra za ufundowanie nagród, a uczniów zachęcamy do udziału w VIII edycji konkursu.

tekst: M. Stono, foto: L. Jaźwińska

Zobacz wideo