10 maja 2019 14:03 | Aktualności

Wiwat 3 Maja!

„Wiwat 3 Maja !” - pod tym hasłem rozpoczęliśmy tegoroczne obchody 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole. Na początku odśpiewaliśmy hymn państwowy, a następnie rozpoczęła się uroczysta akademia. Nie zabrakło patriotycznych pieśni, refleksyjnych wierszy oraz krótkich scenek, do których przygotowały uczniów p. Joanna Starzyk i p. Izabela Ilcewicz.  Aktorzy z klasy VI starali się przybliżyć najważniejsze daty, postacie i wydarzenia z tamtego okresu w dziejach Polski. Na wielkie brawa zasłużyły również  dziewczynki ze starszych klas, które wykonały piękny taniec ze szarfami gimnastycznymi oraz z  elementami akrobatyki.

To przedstawienie przybliżyło nam informacje z historii naszego kraju oraz pozwoliło poznać los ludzi z tamtego okresu. Ten występ z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.