09 maja 2019 13:07 | Aktualności

Światowy Dzień Ziemi

W dniu 29 kwietnia 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Na uroczystej akademii wystąpili uczniowie klasy IV, przedstawiając zagrożenia środowiska naturalnego wynikające z ingerencji człowieka. W krótkiej inscenizacji, występujący starali się uświadomić wszystkim, że należy wyrażać protest, przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego świata. Skłaniali do zastanowienia się, jakich spustoszeń dokonuje człowiek na swojej planecie, jakie są tego skutki i w jaki sposób można to zmienić. Nawoływali do tego, aby każdy w swoim najbliższym środowisku pomyślał, co można zrobić, aby żyć w zgodzie z naturą i jak należy dbać o nasz wspólny dom – Planetę Ziemię. Inscenizację wzbogacił występ uczennic z klasy VII. Dziewczęta wykonały taniec z kolorowymi parasolkami pt. „Deszczowa piosenka”. Na zakończenie akademii, głos zabrała pani dyrektor, zachęcając uczniów, aby dołączyli do przyjaciół Ziemi. Po części artystycznej, wszyscy obecni zostali zaproszeni do degustacji owoców i warzyw. Przepiękne kompozycje owocowo-warzywne zostały przygotowane przez uczniów klas I – VIII pod czujnym okiem swoich wychowawców. Serdecznie wszystkim dziękujemy.