25 kwietnia 2019 12:12 | Aktualności

Przyszłe lata ekoświata

W Gminnym Ośrodku Kultury w Śmignie 29.03.2019 r. odbył się finał III edycji konkursów ekologicznych „PRZYSZŁE LATA EKOŚWIATA”. Oba konkursy zostały przygotowane przez Szkołę Podstawową w Śmignie. Konkurs został podzielony na dwie kategorie - praca plastyczna oraz wykonanie eko - stroju. Prace plastyczne  wykonane z użyciem surowców wtórnych zachwyciły jurorów oryginalnością, starannością i wkładem pracy. Natomiast w konkursie strojów wzięły udział trzyosobowe zespoły z każdej ze szkół gminy Lisia Góra. Naszą szkołę w tym roku reprezentował zespół w składzie: Blanka Blicharska, Martyna Głódź oraz Milena Mozgowiec, prezentując misternie wykonaną sukienkę ze wspaniałymi dodatkami. Kreacje przygotowane z materiałów recyklingowych wywarły ogromne wrażenie na wszystkich oglądających pokaz.

Warto podkreślić, że uczeń klasy II Mateusz Oleksyk zdeklasował rywali w swojej kategorii i zdobył I miejsce za swoją pracę plastyczną. Również na brawa zasługuje Kamil Ćwik z klasy II, którego oryginalna praca została wyróżniona przez jury.