04 kwietnia 2019 16:26 | Aktualności

Marek Polczyk- finalistą Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe to jedne z najbardziej prestiżowych zmagań, w jakich mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych. Z takim konkursem w tym roku szkolnym zmierzył się uczeń klasy ósmej - Marek Polczyk, który został finalistą Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego. Uczestnicy konkursu pisali test, który w tym roku okazał się dość trudny i bardzo szczegółowy. Marek musiał wykazać się dużą wiedzą z zakresu słownictwa, gramatyki, a także kultury podczas rozwiązywania testu.

To nie wszystkie językowe sukcesy Marka, którymi może pochwalić się w tym roku szkolnym. W ubiegłym tygodniu (29 marca) po zaciętej rywalizacji i przebrnięciu przez szereg trudnych zadań nasz uczeń zajął zaszczytne piąte miejsce w Konkursie językowym organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące.

Udział w takich konkursach wymaga zarówno od ucznia, jak i  przygotowującego go nauczyciela wielu godzin pracy i dużego zaangażowania. Jesteśmy bardzo dumni z naszego ucznia, gratulujemy mu tytułu finalisty i ogromnej wiedzy językowej.

Zdjęcia: