13 marca 2019 14:02 | Aktualności

CYRK „SZOK” W NASZEJ SZKOLE

„Na świecie nie ma nic piękniejszego

od pobudzania ludzi do śmiechu”.

Alfons Allais

Dnia 11 marca 2019 r. w naszej szkole gościł ukraiński cyrk „Szok”. Cała społeczność szkolna i przedszkolna obejrzała emocjonujący program artystyczny. Oprócz pokazu gatunków sztuki cyrkowej takich jak: akrobatyka, żonglerka, ekwilibrystyka, iluzja, wystąpił również wesoły klaun, który bawił wszystkich niezwykłymi popisami. Dzieci mogły wypróbować swoich możliwości w poszczególnych dyscyplinach, biorąc czynny udział w przedstawieniu. Zdobywanie cyrkowych umiejętności wymaga śmiałości, uporu i determinacji, a naszym dzieciom tego nie brakuje. Jazda na miniaturowym rowerku, dla starszych uczniów okazała się nie lada sztuką. Dzieci pełne werwy i zapału, próbowały swoich sił, aby dotrzymać kroku zawodowcom, najczęściej z pozytywnym skutkiem. Chętne i odważne głaskały egzotycznego węża. Umiejętności cyrkowców bardzo się podobały, o czym świadczyły burzliwe brawa i roześmiane buzie widzów. Na zakończenie spotkania, dzieci miały możliwość kupienia pamiątek.

Mariola Lipińska