04 lutego 2019 17:02 | Aktualności

UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

„Kochani Dziadkowie, żyjcie długie lata.

Niech uśmiech Waszych wnucząt

w każdy dzień się wplata.

Dziękujemy Wam bardzo za cierpliwość, czas

I prosimy, dalej rozpieszczajcie nas!”

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków są cierpliwi i wyrozumiali, mają zawsze czas, umieją pocieszyć, a przede wszystkim bezmiernie kochają. Otulają ciepłem i dobrym sercem. Rozpieszczanie wnuków to przywilej Dziadków. Dla nich wnuczęta są radością życia.

Dlatego też w podzięce za ich wielkie serce, tradycyjnie 31 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pani Dyrektor Bożena Świętek powitała zebranych Gości i złożyła życzenia. Na akademię zaproszono także nowo wybraną Panią Sołtys  –  Małgorzatę Niedojadło oraz Panią Teresę Rydzy – byłą Dyrektor naszej szkoły. To ważny dzień nie tylko dla Dziadków, ale także dla wnucząt, które miały okazję zaprezentować swoje talenty: aktorskie, wokalne i taneczne. Jak co raku Babcie i Dziadkowie tłumnie przybyli, aby podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i ekspresją odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Na koniec wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie zrobionymi upominkami, życząc im zdrowia i  tu lat życia. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i gromkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, zwłaszcza Mamom dzieci z klasy III

za pomoc w organizacji i przygotowanie poczęstunku.

Mariola Lipińska

Foto: p. Dorota Oleksyk