01 lutego 2019 16:50 | Aktualności

Wolontariat

Wzorem roku poprzedniego w naszej szkole staramy się podejmować coraz to nowe akcje  wolontariackie oraz dbać o systematyczny rozwój tych, które organizowaliśmy już w roku ubiegłym. Nasze Szkolne Koło wolontariatu jest stosunkowo młode, ale cieszy się sporym zainteresowaniem i uznaniem wśród młodych ludzi, w których drzemią olbrzymie pokłady empatii.

Naszym celem jest niesienie pomocy zgodnie z ideą, że tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia.

Uczniowie w tym roku postanowili, że będą opiekować się miejscami poświęconymi pamięci poległych pawęzowian. Jest to bardzo ważne zadanie, aby wpajać młodym ludziom, że należy dbać o naszą historię, tradycję, a jednocześnie uczyć się obowiązkowości i poszanowania wspólnego dobra.

Kolejnym przedsięwzięciem było tworzenie kartek bożonarodzeniowych oraz drobnych upominków dla osób starszych, samotnych i chorych mieszkających na terenie Pawęzowa.

Mówiąc o wolontariacie należy również wspomnieć o Akcji „Góra Grosza” oraz Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W tym roku grupa 13 wolontariuszy z wielkim entuzjazmem wzięła udział w 27 finale tego wspaniałego przedsięwzięcia pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Uczniowie zbierali fundusze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Naszym celem jest pokazanie dzieciom wolontariatu jako bezinteresownej, dobrowolnej, świadomej i bezpłatnej pomocy innym, który dzięki systematycznym działaniom w danym miejscu może je przemieniać na lepsze, może rozwiązywać, oczywiście na miarę swoich możliwości, problemy lokalne.

Zapraszamy do galerii zdjęć.