22 stycznia 2019 18:28 | Aktualności

PÓŁKOLONIA ZIMA 2019

W dniach 14-18 stycznia grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami przebywała na półkolonii. Program był bardzo bogaty i atrakcyjny. Już od pierwszego dnia było wiele niespodzianek i ciekawostek.

W poniedziałek wcześnie rano wyjechaliśmy na wycieczkę do Krynicy. Zdając sobie sprawę z tego, że ruch to podstawa zdrowego życia, wzięliśmy udział w kursie jazdy na nartach biegowych. Pod czujnym okiem instruktorów, ze szkółki Sense Of Sport zadbaliśmy o swoje ciała i umysły. Wszyscy bawili się świetnie, a fizyczne zmęczenie i spora ilość świeżego powietrza wpłynęła pozytywnie na przemianę materii. Po skończonych zmaganiach udaliśmy się na spacer po Krynicy. Z ciekawością obserwowaliśmy panoramę miasta. Następnie udaliśmy się do Pijalni Głównej w centrum, przy Deptaku. W pijalni, podziwialiśmy ogród zimowy z egzotyczną roślinnością, a także wiele małych sklepów, gdzie uczniowie naszej szkoły zakupili liczne pamiątki. Chwilą odpoczynku był czas spędzony w pizzerii „Węgierska Korona” położonej w centrum Krynicy-Zdroju. To miejsce, w którym panuje zawsze miła atmosfera i już od wejścia czuć aromat prawdziwych włoskich specjałów. W tym oryginalnym wnętrzu, rozkoszowaliśmy się smakiem wyśmienitej pizzy. Po wyczerpującym dniu wszyscy zadowoleni i pełni dobrego humoru wróciliśmy do szkoły.

Drugi dzień był pełen wrażeń. Wyruszyliśmy do Tarnowa by stoczyć pełen emocji pojedynek gry w kręgle. Kręgielnia A.C.T. Sport, posiada cztery wysokiej klasy tory, zapewniające świetną zabawę. Chętnie uczestnicząc w zajęciach przekonaliśmy się, że jest to wspaniały sposób spędzania wolnego czasu. Po wyczerpujących zajęciach wyruszyliśmy do tarnowskiego Multikina, gdzie dzieci obejrzały projekcję filmu Ralph Demolka w Internecie. Bajka bardzo podobała się wychowankom i co chwilę na sali kinowej wybuchały salwy śmiechu.

Trzeci dzień półkolonii to wyprawa do Dąbrowy Tarnowskiej. Najpierw udaliśmy się do pierwszego w Polsce Muzeum Agatów i Skamieniałych Drzew. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie uczniów i opiekunów, a dzieci dowiedziały się od Pana przewodnika o bardzo ciekawej historii eksponatów, m.in. kolekcja Agatów „Stworzenie Świata” została uznana za najpiękniejszą i największą kolekcję tematyczną w Polsce. Następnie spędziliśmy czas na basenie. Tam, pod czujnym okiem opiekunów i ratowników, nasi uczniowie korzystali z wielu atrakcji. Celem wyjazdu było propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia i zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu. Czas spędzony w wodzie przysporzył wszystkim uczestnikom wiele radości i przyjemnych wrażeń.  Po tak ciekawie spędzonym dniu, wróciliśmy do szkoły.

17 stycznia wyruszyliśmy do Tarnowa by sprawdzić się na ściance wspinaczkowej. Pod okiem instruktora i opiekunów nasi półkoloniści próbowali swoich sił wykazując się dużą odwagą i umiejętnościami. Poznali obsługę sprzętu wspinaczkowego i podstawowe techniki wspinaczki. Po wyczerpujących zajęciach był czas na grę w piłkę nożną. Mecze były bardzo emocjonujące, można było zobaczyć wiele składnych akcji oraz efektowych goli. Następnie udaliśmy się do teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, gdzie wraz z przewodnikiem poruszaliśmy się po przestrzeniach zwykle niedostępnych dla widzów.  To była okazja, by niezwykły świat teatru obejrzeć od środka, znaleźć się „po drugiej stronie lustra” i kurtyny.

W ostatnim dniu półkolonii, środkami komunikacji miejskiej, ruszyliśmy na lodowisko w Tarnowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Była to doskonała okazja do osobistego zapoznania się z tą dyscypliną. Większość z uczestników wyjazdu przekonała się, że jazda na łyżwach jest trudną technicznie dyscypliną sportu, która wymaga wielkiego nakładu pracy i samozaparcia w dążeniu do celu. Mimo to uczestnicy byli zachwyceni jazdą na łyżwach. Ponieważ pogoda dopisywała, a nam burczało w brzuszkach, postanowiliśmy zatrzymać się w Frasses Bar, gdzie uraczono nas przepysznymi frytkami i cheeseburgerami. Po tym jakże miłym doświadczeniu podążyliśmy do szkoły. Korzystając z chwili wolnego czasu, wzięliśmy udział w grach i zawodach sportowych. Nikomu nie chciało się wracać do domu.

Uczniowie naszej szkoły przyjemnie spędzili pierwszy tydzień  ferii na półkolonii w gronie przyjaciół dobrze się bawiąc.

Zapraszamy do galerii zdjęć.