18 stycznia 2019 14:44 | Aktualności

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego naszą szkołę odwiedzili policjanci. Głównym tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo, ze zwróceniem szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci w trakcie nadchodzących ferii zimowych. Mundurowi przestrzegali uczniów i przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Informowali, jak bardzo niebezpieczne jest zjeżdżanie na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów i przypominali, że nie należy bez nadzoru osób dorosłych brać udział w kuligach i innych zimowych zabawach. Przestrzegali przed organizowaniem kuligów za pojazdami mechanicznymi, przed wchodzeniem za zamarznięte zbiorniki wodne. Dzieci zostały poinformowane o konieczności noszenia na odzieży różnego rodzaju elementów odblaskowych, które szczególnie w okresie zimowym zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drodze. Uczestnicy pogadanki chętnie dzielili się z funkcjonariuszami policji swoimi spostrzeżeniami i odpowiadali na zadawane pytania.