13 stycznia 2019 22:16 | Aktualności

GRUPA „TRZASK”- PODRÓŻ DO TAJLANDII

“Świat to książka, a Ci, którzy nie podróżują,

czytają tylko jedną stronę.”

– Święty Augustyn

Dnia 11 stycznia 2019r. po raz kolejny naszą szkołę odwiedził przedstawiciel grupy podróżniczej „TRZASK”. Pan Dariusz Rochecki zabrał nas w fascynującą podróż do egzotycznej Tajlandii. Podróżnik, w sposób interesujący opowiedział o jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów. Podczas prezentacji slajdów poruszane były treści geograficzno – przyrodnicze, społeczno – kulturalne, historyczne, charakterystyczne dla tego państwa:

• Plemię Padaung, kobiety „żyrafy” w ciężkich metalowych obręczach na szyi,
  • Bangkok- najbardziej zakorkowana stolica świata,
  • Pierwszy na świecie szpital dla słoni,
  • Postać króla Bhumibola, Ramy IX – jednego z najdłużej panujących władców na świecie,
  • Kuchnia tajska,
  • Niespotykane rośliny oraz słonie, kobry, tygrysy, nietoperze i inne zwierzęta  zamieszkujące Półwysep Indochiński.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć i przymierzyć oryginalne ludowe stroje, ozdoby, obręcze noszone przez kobiety o długich szyjach. W trakcie spotkania obieżyświat zadawał dzieciom pytania, a za trafną odpowiedź wręczał żelki.

M. Lipińska