11 stycznia 2019 21:16 | Aktualności

Jasełka dla społeczności lokalnej

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka wystawiane dla społeczności lokalnej. Dnia 6 stycznia 2019 roku, mieszkańcy Pawęzowa po raz kolejny mogli przeżyć historię narodzin Jezusa, przedstawioną przez uczniów naszej szkoły.

Każdy z nas mógł na chwilę zatrzymać się w pośpiechu codziennego życia, zastanowić się nad sensem istnienia. To niezwykłe przedstawienie, przesycone głęboką symboliką, ubarwione anielskim śpiewem tradycyjnych kolęd i nowoczesnych pastorałek, usytuowane w barwnej scenografii, od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród uczniów, którzy chętnie wcielają się w wyznaczone im postacie, jak również wśród publiczności, która swoją obecnością wspiera młodych aktorów.

Uczniowie z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli przyznane im role. Ich występ spodobał się licznie zgromadzonej publiczności, która okazała swoje zadowolenie gromkimi brawami.

Opracowanie tekstu i scenografii: pani Barbara Wydro i pani Jadwiga Trędota.
Przygotowanie muzyczne: pani Izabela Ilcewicz.

Po występie głos zabrała dyrektor szkoły – pani Bożena Świętek, która złożyła wszystkim obecnym życzenia noworoczne.