21 grudnia 2018 19:15 | Aktualności

Naukowa epidemia, czary mary i alchemia

W czwartek 20 grudnia naszą szkołę odwiedziła grupa „Zaelektryzowani”, specjalizująca się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji.

Animatorzy przedstawili interaktywny spektakl pt. "Naukowa epidemia, czary mary i alchemia" zawierający w sobie treści edukacyjne oraz laboratoria fizyczno-chemiczne, równocześnie będący świetną rozrywką i zabawą dla dzieci i młodzieży. W interakcji z uczniami odbyły się pokazy pełniące funkcję dydaktyczną, pod otoczką których zawarte były treści dotyczące zagrożeń i odpowiedniego postępowania w razie ich wystąpienia.

Prowadzący udzielili cennych wskazówek dotyczących odpowiednich działań, gdy czujemy w domu ulatniający się gaz. Zapoznali również dzieci ze skutkami wdychania zbyt dużej ilości helu. Największą uwagę wzbudziły demonstracje z ogniem, płonącą dłonią, wybuchającą kulą wodorową. Wiele śmiechu przysporzyły natomiast zabawy z helem. Na koniec organizatorzy zachęcali uczniów do zdobywania wiedzy na temat otaczającego nas świata oraz do odkrywania fundamentów wszelkich zjawisk przyrodniczych.