19 grudnia 2018 12:52 | Aktualności

KULTURALNA UCZTA W CENTRUM SZTUKI MOŚCICE

Dnia 17.12. 2018 r. uczniowie klas I-III wraz z przedszkolakami mieli możliwość obejrzenia magicznego spektaklu muzycznego pt. „Królowa Śniegu” w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie. Na scenie wystąpiła młodzież ze Szkoły dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Tarnowie. Podczas widowiska nie padło ani jedno słowo z ust artystów. Poprzez ekspresję ruchową, gesty, mimikę i taniec w klimacie pięknej muzyki wyrazili emocje bohaterów baśni jak: lęk, gniew, radość i miłość. Nastrój malowany był światłem i fantastycznymi projekcjami wideo. Młodzi aktorzy swoją postawą pokazali, że niepełnosprawność wcale nie musi być ograniczeniem. Udowodnili, że działalność pełna pasji może i powinna być inspiracją dla innych. Mali widzowie byli zachwyceni, po inscenizacji nawiązali bezpośredni kontakt z aktorami na scenie.

Organizatorzy przygotowali również ciekawy film przyrodniczy pt.  „Mali giganci”. Dzieci dowiedziały się, jak wielką odwagą i sprytem muszą wykazać się małe zwierzęta żyjące na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki, by uciec przed niebezpieczeństwem i zwyciężyć w walce o przetrwanie.

Atrakcje kulturalne były dla dzieci żywą lekcją edukacji polonistycznej, społecznej, muzycznej i przyrodniczej.

Mariola Lipińska