17 listopada 2018 22:29 | Aktualności

“Grydaktyka, czyli edukacja poprzez gry”

Nasza Szkoła bierze udział w projekcie “Grydaktyka, czyli edukacja poprzez gry”, którego organizatorem jest Fundacja Szkoła Medialna.

W ramach projektu zostały przeprowadzone zajęcia w klasie V polegające na wykorzystaniu gier w procesie dydaktycznym. Uczniowie na lekcjach informatyki w wizualnym języku programowania Scratch programowali gry edukacyjne zawierające samodzielnie zaprojektowane tło. Następnie testowali utworzone gry i ewentualnie wprowadzali niezbędne poprawki, a pod koniec lekcji w nie grali.

Ponadto uczennica klasy V Ania Przeklasa wzięła udział w konkursie programistycznym “Szkoła w nowym wymiarze”. Utworzyła program w języku Scratch na temat: „Jaka może być szkoła? Jaka będzie Twoim zdaniem szkoła w przyszłości?”.

Iwona Basta