14 listopada 2018 11:44 | Aktualności

NASZE DROGI DO WOLNOŚCI

9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Program artystyczny przygotowany został przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Jolanty Polczyk oraz pani Marii Stono. W akademii wzięła udział cała społeczność szkolna, przedszkolaki oraz zaproszeni goście: pan sołtys Jacek Niedojadło oraz prezes stowarzyszenia „Pawęzów Razem” pan Jerzy Albertusiak.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu szkoły. Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze patriotyczne. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918.

Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała, wysłuchała i uczestniczyła w tej szczególnej lekcji historii

Działaniem realizowanym w ramach obchodów 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości było odśpiewanie o godzinie 11.11 w szkole czterech zwrotek hymnu narodowego - w ramach akcji MEN "Rekord dla Niepodległej". Była to niezwykle podniosła i wzruszająca chwila, która pozostanie  w pamięci wszystkich na długo, a być może i na zawsze.

Po skończonej akademii uczniowie wraz z nauczycielami przeszli pod pomnik poległych za Ojczyznę, gdzie pani dyrektor i uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Ponadto uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niedzielę 11 listopada w uroczystej mszy św. w intencji ojczyzny w kościele parafialnym w Lisiej Górze gdzie dumnie reprezentowali szkołę ze sztandarem.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tej uroczystości.

Śpiewanie hymnu narodowego