04 listopada 2018 19:40 | Aktualności

TYM, CO ODDALI ŻYCIE ZA OJCZYZNĘ

"Pamięć w nas trwa wiecznie
– nie pozwólmy zgasnąć wspomnieniu"

Pamięć o zmarłych towarzyszy ludzkości od zawsze. Papież Franciszek powiedział „Nie zapominajmy, że wielu zmarłych oczekuje naszego duchowego wsparcia”. Zapalenie zniczy na ich grobach jest wyrazem naszej wdzięczności i pamięci. Nie chodzi tylko o chwilę refleksji izadumy, zmarli i polegli w obronie Ojczyzny żołnierze potrzebują szczerej, płynącej z naszego serca modlitwy.

W środę 31.10.2018r. w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami odwiedzili Miejsca Pamięci Narodowej w Pawęzowie. Złożyli kwiaty i zapalili znicze przed Pomnikiem poległych za Ojczyznę pawęzowian oraz pod Dębem Katyńskim. Na pobliskim cmentarzu dzieci uporządkowały teren wokół grobu żołnierzy I Batalionu „Barbara” 16 p. p. AK, strz. Mieczysława Kiełbasy ps. „Kanarek” i strz. NN ps. „Czachara” oraz zapaliły znicze.

Zawsze okazujmy szacunek tym, którzy podczas wojny nie wrócili do swoich domów, zginęli, przelali krew  po to, by Polska była niepodległa - „Żeby Polska, żeby Polska, żeby Polska była Polską”.

Dziękujemy Rodzicom klasy II za zaangażowanie i wykonanie wiązanki z kwiatów na tę okazję.

Mariola Lipińska

Zdjęcia: