Pawęzów Pawezow szkoła szkola podstawowa Szkoła Podstawowa Pawęzowie sppawezow
Szkoła Podstawowa
im. Batalionu "Barbara" AK
w Pawęzowie

Aktualności

05 października 2018 19:09 | Aktualności

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym.

Do egzaminu przystąpili nie tylko uczniowie, ale także dorośli: nauczyciele, pracownicy oraz goście, którzy tego dnia odwiedzili naszą szkołę. „Tabliczkową wiedzę” sprawdzali egzaminatorzy – uczniowie, wręczając Certyfikaty „Eksperta Tabliczki Mnożenia” tym, którym udało się bezbłędnie udzielić odpowiedzi na 5 wylosowanych przykładów  - zadań.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że to matematyczne święto, wejdzie na stałe do szkolnego kalendarza. Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, więc musimy umieć sobie z nimi radzić.

Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom. 


Zapraszamy do galerii zdjęć

Przeczytano: 769 razy. Wydrukuj|Do góry