28 lipca 2018 12:47 | Aktualności

V turnus półkolonii

Minął V tydzień półkolonii letniej, podczas którego odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc.

Dnia 23 lipca byliśmy w Wiosce Indiańskiej „Fort Wapiti” w Zalasowej. Wśród malowanych indiańskich tipi obejrzeliśmy bogatą wystawę indiańskiego rękodzieła. Uczniowie strzelali z łuku, rzucali włócznią, pokonywali indiański tor przeszkód oraz uczestniczyli w różnorodnych grach zręcznościowych i zabawach ruchowych. Braliśmy udział w warsztatach artystycznych. Po wymalowaniu twarzy w indiańskie wzory, dzieci wykonywały ozdoby z koralików i malowały drewniane amulety z łapką wilka.

Kolejny dzień spędziliśmy biorąc udział w zajęciach pt. „Jak czytać portret sarmacki” w Okręgowym Muzeum w Ratuszu. Na pamiątkę wszystkim uczestnikom zostały zrobione zdjęcia w stylu portretu sarmackiego. Potem przeszliśmy do Parku Strzeleckiego, gdzie każdy mógł swobodnie korzystać z atrakcyjnych urządzeń rekreacyjnych na placu zabaw.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy zwiedzając bibliotekę publiczną w Żabnie. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali pani Bibliotekarki i oglądali wyposażenie kolejnych pomieszczeń. Odkryli ciekawe nowości książkowe i obiecali, że wrócą, aby je wypożyczyć. Bardzo dziękujemy za tą cenną lekcję biblioteczną oraz za oprowadzenie nas po całym Centrum Domu Kultury. Byliśmy w pracowni fotograficznej, muzycznej, plastycznej, tanecznej, konstruktorskiej a także w sali kinowej. Następnie udaliśmy się do Sanktuarium w Odporyszowie, gdzie odwiedziliśmy świątynię, muzeum Jana Wnęka, cudowne źródełko i wysłuchaliśmy historii związanych z tymi niezwykłymi miejscami. Na koniec dnia udaliśmy się do Pizzerii „Ateńska” na wyborną pizzę.

Kolejny dzień, to dzień wspaniałej zabawy w Centrum Zabaw Dziecięcych „Figle Migle” . Zrobiliśmy sobie również spacer szlakiem tarnowskich pomników. Nie zabrakło w tym dniu również smakołyków: lodów, gofrów czy rurek z kremem.

Ostatni dzień spędziliśmy w szkole. Najpierw uczniowie napisali pocztówki z pozdrowieniami z półkolonii letniej dla swoich rodziców (doręczy je pan listonosz – proszę cierpliwie czekać), następnie udaliśmy się na podchody do pobliskiego lasku, a na koniec dnia nawiązując do zajęć muzealnych dzieci wykonywały ramki do zdjęcia otrzymanego w muzeum tworząc portret sarmacki.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas i życzymy wspaniałego odpoczynku.

Barbara Wydro