Pawęzów Pawezow szkoła szkola podstawowa Szkoła Podstawowa Pawęzowie sppawezow

Aktualności

23 lipca 2018 20:44 | Aktualności

IV TURNUS PÓŁKOLONII

Dnia 16. 07. 2018 r. /poniedziałek/ uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych pt. „Jedzie pociąg z daleka” w Galerii „Panorama" na dworcu PKP w Tarnowie. Obejrzeliśmy slajdy na temat historii kolei oraz zasad bezpieczeństwa w podróży pociągiem połączone z zabawą i zwiedzaniem dworca. W trakcie zajęć plastycznych wykonaliśmy pociąg z kartonu. Następnie spędziliśmy miło czas na nowo otwartym, po przebudowie placu zabaw w Parku Strzeleckim w Tarnowie.

Dnia 17.07.2018r. /wtorek/ śledziliśmy dalsze losy rodziny super bohaterów w animowanym filmie „INIEMAMOCNI 2” w kinie „Millenium” w Mościcach. Podczas projekcji bajki panowała cisza, którą przerywały częste śmiechy i krótkie okrzyki zdumienia. Po wyjściu z małej sali kameralnej, dzieliliśmy się wrażeniami z filmu. Opowiadaliśmy o szwarccharakterze, który zaplanował niebezpieczny spisek, a cała rodzina Iniemamocnych musiała ponownie zjednoczyć siły, aby stawić czoła nowemu wyzwaniu. Efekty świetlne i dźwiękowe w filmie były niesamowite. Obok Centrum Sztuki Mościce przyjemnie spędziliśmy czas na nowym placu zabaw.

Dnia 18. 07. 2018r. /środa/ korzystaliśmy z wielu atrakcji w „Promiennym Zamku”. Labirynty, tor przeszkód, suche baseny z piłkami, zjeżdżalnie, krzywe zwierciadła, flipery z grami zręcznościowymi zapewniły nam kolejną porcję wspaniałej zabawy wspomagając rozwój psychoruchowy oraz rozwijając chęć aktywnego spędzania czasu. Wiele radości przysporzył nam pobyt w restauracji Mc Donald’s. Najedliśmy się do syta, a przy okazji nabyliśmy umiejętność kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.  Po powrocie do budynku szkolnego, w sali gimnastycznej odbyły się zajęcia sportowo-rekreacyjne, gdzie rozwijaliśmy sprawność fizyczną.

Dnia 19. 07. 2018 r. /czwartek/ uczestniczyliśmy w warsztatach „Wspomnienia ze szkolnej ławy” w Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach. Zasiedliśmy w starych, drewnianych ławkach, aby poczuć klimat szkoły sprzed 100 lat. Przy użyciu gęsich piór i atramentu umieszczonego w kałamarzach, zapoznaliśmy się z dawną metodą pięknego pisania. Każdy miał okazję spróbować samodzielnego pisania gęsim piórem, stosując zasady kaligrafii oraz wykonać ozdobną okładkę pamiętnika wykorzystując technikę kolażu. W gabinecie trzykrotnego premiera Wincentego Witosa obejrzeliśmy rękopisy i zdjęcia. Zajęcia zakończyły się wspólnym rozwiązywaniem rebusów i zgadywanek. Ze względu na deszczową pogodę zabawy i gry sportowe odbyły się w sali gimnastycznej.

Dnia 20. 07. 2018 r. /piątek/ mieliśmy warsztaty plastyczne w szkole. Wykonując drewniane zakładki techniką decoupage /technika serwetkowa/ uczyliśmy się cierpliwości, rozwijaliśmy sprawność manualną i inwencję twórczą. Następnym punktem programu była dyskoteka, która dostarczyła nam wielu pozytywnych emocji. Emocje te były zabarwione uczuciem nieskrępowanej radości i zadowolenia, co sprzyjało wypoczynkowi i odprężeniu. Pani Monika nauczyła nas kilku nowych tańców i zabaw, co sprzyjało integracji dzieci w różnym wieku.  Gdy zaświeciło słoneczko na niebie, pospiesznie poszliśmy na boisko szkolne i plac zabaw, aby rozwijać ducha koleżeństwa i wyrabiać nawyk czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Mariola Lipińska

Zapraszamy do galerii

 

Przeczytano: 317 razy. Wydrukuj|Do góry