15 lipca 2018 11:02 | Aktualności

Półkolonia III turnus

Minął trzeci turnus wakacyjnego wypoczynku podczas półkolonii letniej. Podczas pobytu  na półkolonii kształcono u uczniów nabywanie takich umiejętności, jak efektywne współdziałanie w zespole, budowanie więzi międzyludzkich, rozwijanie sprawności umysłowej i osobistych zainteresowań.  Cele osiągnięto organizując dzieciom wyjazdy, podczas których uczestniczyły w różnych warsztatach.

W pierwszym dniu udaliśmy się do Domu Malarek w Zalipiu, gdzie dzieci zapoznały się z historią zdobnictwa zagród w barwne motywy kwiatowe. Samodzielnie malowały na papierze i drewnie, rozwijając zdolności manualne. Po warsztatach bawiły się na boisku i placu zabaw.

We wtorek bawiliśmy się w pizzerii „Pietro party” w Czarnej, gdzie zorganizowano dla dzieci dyskotekę, konkursy z nagrodami. Każdy uczestnik samodzielnie wykonał pizzę oraz korzystał z placu zabaw. Pobyt był bardzo udany.

W środę byliśmy na warsztatach w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Dzieci młodsze uczestniczyły w warsztatach pt. Koszałek Opałek – czyli sztuka kaligrafii –otworzyły przed nimi magiczny świat skryptorium, przybliżyły średniowieczne rękopisy, piękno kaligrafii, misterne zdobienie i wszystkie tajniki związane z tą dziedziną. Zajęcia podzielone były na dwie części: część teoretyczną, podczas której oglądnęły pokaz multimedialny, który przybliżył im historię dotyczącą np.: gęsiego pióra, pergaminu, atramentu itd. Druga część zajęć to część praktyczna, na której same mogły się przekonać czy sztuka pisania na ręcznie czerpanym papierze to łatwa sprawa. Młodsze dzieci wykonały dekoracyjny inicjał. Dzieci z grupy starszej były na warsztatach patriotycznych „Z bronią ku wolności – Tarnów pierwszy niepodległy”. Podczas zajęć poznały historię Polski związaną z utratą niepodległości oraz walkami Polaków o jej odzyskanie. Wykonały samodzielnie zapinkę i bransoletkę patriotyczną.  Po warsztatach bawiły się na placu zabaw w Parku Strzeleckim.

W czwartek pojechaliśmy na basen w Dąbrowie Tarnowskiej. Po basenie udaliśmy się do Ośrodka Spotkania Kultur, w którym dzieci zapoznały się historią żydów dąbrowskich i synagogi.

W piątek podczas pobytu w szkole bawiliśmy się na sali gimnastycznej. Wykonywaliśmy prace  plastyczne na dowolny temat. Oglądaliśmy bajki is pacerowaliśmy po okolicy.

Opiekun turnusu: Jolanta Polczyk