29 czerwca 2018 14:53 | Aktualności

I turnus półkolonii letniej 2018

Nadszedł czas upragnionych i długo oczekiwanych wakacji. Jest to czas odpoczynku, relaksu i zdobywania nowych doświadczeń i przygód. Uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli w I turnusie letniej półkolonii, pełnej wrażeń i atrakcji.

Dzieci korzystały z wielu zorganizowanych przedsięwzięciach o charakterze rekreacyjno- artystycznym. W pierwszym dniu uczniowie odwiedzili Centrum Zabaw dla dzieci „Kulkoland’ w Mielcu, gdzie spędzili kilka godzin na zabawie i zajęciach z animatorami. Kolejny  dzień uczniowie rozpoczęli od zajęć na Pływalni w Dąbrowie Tarnowskiej, a następnie zostały dla nich zorganizowane gry i zabawy zespołowe  na pobliskim „Orliku”. W trzecim dniu cała grupa pojechała na spektakl do kina „Marzenie” w Tarnowie pt. „Uprowadzona Księżniczka”. Uczniowie z uśmiechami na twarzach przeszli ulicami Tarnowa do odnowionego placu zabaw w Parku Strzeleckim, gdzie korzystali ze wszystkich nowych i ciekawych atrakcji. Czwarty dzień naszej półkolonii przywitał nas deszczową pogodą, ale nie pokrzyżowało to naszych planów. Punktualnie wyszliśmy ze szkoły, alby przebyć pieszo kilka kilometrów dzielące nasza szkołę od Strzelnicy w LOK-u w Tarnowie. Dzięki uprzejmości Pana Prezesa Jerzego Madeja mogliśmy przebyć krótki trening, a następnie każde dziecko mogło sprawdzić swoje „oko” w strzelaniu z broni pneumatycznej. Po tych atrakcjach wszyscy posilili się kiełbaska z grilla i odpoczęli nad pięknym stawem. Ostatni dzień według planu spędziliśmy w szkole. Czas zajęły nam prace plastyczne oraz rozgrywki piłkarskie. Mamy nadzieje że nasi uczniowie ciekawie spędzili ten czas, który dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.