16 czerwca 2018 16:46 | Aktualności

Festyn rodzinny 2018

W dniu 9 czerwca 2017 r. odbył się VII już Festyn Rodzinny. Uroczystość rozpoczęli uczniowie klas starszych dostojnym polonezem w przepięknych kreacjach, kolejno wystąpiły dzieci młodsze z przygotowaną inscenizacją ,,Wilk i osiem koźlątek” oraz wierszami i piosenkami. Montaż słowno – muzyczny przedstawili uczniowie klasy II, natomiast uczniowie klasy III prezentowali piosenki z tekstami Jana Brzechwy, które były wstępem do wspaniałej gry aktorskiej rodziców. Jak co roku odbył się pokaz karate, w którym nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować zdobyte przez ten rok umiejętności.

Po występach wszyscy razem udali się na boisko szkolne, gdzie na dzieci czekało wiele atrakcji: dmuchane zamki - zjeżdżalnie, wata cukrowa, popcorn, balony, malowanie twarzy i kącik z tatuażami oraz niespodzianki.Odbyły się także rodzinne zawody sportowe: skoki w workach, rzut do celu, strzelnica, jazda na rowerze z kubkiem wody na głowie.

Na wszystkich uczestników festynu czekał przygotowany poczęstunek: domowe ciasta, kawa, woda mineralna i kiełbaski z grilla.

Główną atrakcją okazał się mecz piłki nożnej Rodzice kontra Dzieci, z którego zwycięsko wyszły Dzieci z wynikiem 4-3. Niewątpliwie jest to zasługa trenera Krzysztofa Kijowskiego.

Na koniec imprezy, wśród zawodników zostały rozlosowane nagrody m.in. piłki, gry, bandamy, rękawiczki rowerowe, notesiki oraz plakaty z podpisem żużlowca Janusza Kołodzieja.

Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania festynu, a w szczególności: Wójtowi Gminy Lisia Góra Arkadiuszowi Mikuła i Radnej Joannie Jagieła za wsparcie finansowe, Sołtysowi Pawęzowa Jackowi Niedojadło za przygotowanie strzelnicy oraz jej obsługę w czasie pikniku, Piekarni Anny Skrabacz z Łęgu Tarnowskiego, Prezesowi OSP w Pawęzowie Józefowi Schab za pomoc techniczną, Kazimierzowi i Bogusławie Marciniec za obsługę grilla i wspaniale wypieczone kiełbaski,

Wszyscy rodzice okazali się wspaniałymi współorganizatorami festynu, za co składamy ukłony.

Serdecznie dziękujemy za rodzinną, wspólną zabawę.

Do zobaczenia za rok!