30 stycznia 2018 18:13 | Aktualności

Babciu i Dziadku żyjcie nam sto lat!

W dniu 18.01.2018 r. w naszej szkole odbył się Bal Seniora z okazji Dnia Babci i Dziadka, które obchodzimy 21 i 22 stycznia. W tym roku obchodziliśmy ten dzień nieco inaczej.

Dzieci zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na Bal Seniora, który w tym roku był pod hasłem: Kochani Dziadkowie dziś Wasze święto, przyjmijcie życzenia wierszykiem i piosenką.

Całą uroczystość uświetnił zespół muzyczny Gminnego Ośrodka Kultury w Śmignie. Naszych serdecznych gości przywitała Pani Dyrektor - Bożena Świętek składając wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia.

W tym roku występ artystyczny rozpoczęły dzieci z Oddziały Przedszkolnego przedstawiając skoczną „Zimową poleczkę”, a także kilka wierszyków przedstawiających życie współczesnych Babć i Dziadków.

W inscenizacji brały udział także dzieci klas I-III, które przygotowały krótki występ artystyczny, podczas którego recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tańczyli.

Po występach dzieci zaproszony zespół zagrał dla naszych gości „100 lat” i rozpoczęła się mniej oficjalna część balu. Dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom laurki i prezenty. Wnukowie i wnuczki zaprosili dziadków do wspólnej zabawy przy muzyce oraz poczęstunek przy szwedzkim stole zastawionym: ciastami, owocami, kawą i herbatą.

Był to dzień pełen radości i uśmiechów zarówno na twarzach dzieci jak i na twarzach wszystkich Babć i Dziadków.

Serdeczne podziękowania dla rodziców kl. III za pomoc przy zorganizowaniu imprezy.