27 stycznia 2018 20:36 | Aktualności

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2018

Nadeszła zima. 12 lutego w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe, a wraz z nimi upragniony wypoczynek dzieci i młodzieży. Wszyscy się cieszymy, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody. Można go spędzić aktywnie, radośnie, zdrowo i na sportowo.  Jednak nie możemy zapominać o podstawowych  zasadach bezpieczeństwa.

Dnia  24 stycznia 2018 r. w ramach akcji "Bezpieczne ferie" z uczniami klas I - IV spotkał się pan policjant Daniel Barnaś - dzielnicowy. Funkcjonariusz w trakcie spotkania apelował do najmłodszych o grzeczne i bezpieczne zachowywanie się w czasie zabawy z innymi dziećmi podczas zbliżających się ferii zimowych. Przypomniał uczniom o ich odpowiedzialności za siebie i swoich kolegów. Przestrzegał  przed niebezpieczeństwami, jakie mogą ich spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. Poinformował między innymi, jak bardzo niebezpieczne jest zjeżdżanie na sankach w okolicach, gdzie odbywa się ruch pojazdów. Zachęcał do korzystania wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, stawów, itp. Prosił, aby nie rzucać w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu,  z kamykami i kawałkami lodu w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała. Nie należy ślizgać się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamania kończyn. Przypomniał również obowiązujące przepisy ruchu drogowego, akcentując jak ważne jest ich przestrzeganie.

DROGIE DZIECI, DBAJCIE O SIEBIE I O SWOICH KOLEGÓW!

Mariola Lipińska

Zdjęcia: