15 stycznia 2018 21:15 | Aktualności

Wśród nocnej ciszy... Jasełka dla społeczności lokalnej

10 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły, pod opieką  p. Jolanty Polczyk, p. Izabeli Ilcewicz i p. Marii Stono, zaprezentowali społeczności lokalnej jasełka. To widowisko o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, wywodzi się od staropolskiego słowa jasło oznaczającego żłób. A ponieważ akcja jasełek dotyczy głównie wydarzeń ze stajenki betlejemskiej, w której znajdował się żłóbek Jezusa, stąd nazwa przeniosła się na te niezwykłe, ciepłe przedstawienie. Nasze szkolne jasełka od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród uczniów - młodych aktorów, jak również wśród widzów. Przepełnione głęboką symboliką, uświetnione śpiewem kolęd pozwalają na chwilę zatrzymać się w pośpiechu codziennego życia, zastanowić się nad sensem ludzkiej egzystencji, utwierdzić  w przekonaniu, że trudności, z jakimi spotykamy się w codziennym, zabieganym życiu mają sens.

W przedstawieniu wzięli udział: Maryja - Ola Stono, św. Józef - Tomasz Tokarski, Archanioł - Julia Lipińska, Pasterz I - Wojtek Piwek, Pasterz II - Maciek Małek, Pasterz III - Oliwier Górecki, Pasterz IV - Adrian Drewko, Kacper - Kuba Lis, Melchior - Kuba Pająk, Baltazar - Kuba Armatys, Anioł I - Milena Mozgowiec, Anioł II - Martyna Głódź, Anioł III - Blanka Blicharska, Anioł IV - Magda Stono, Anioł V - Zosia Szerszeń, Anioł VI - Zuzia Piwek, Anioł Biały - Ania Galus, Diabeł - Magda Łabędź, Śmierć - Marek Polczyk, Herod - Sylwia Grabczyńska, Dworzanin I - Kamil Kopeć, Dworzanin II - Mateusz Armatys, Strażnicy - Karol Przeklasa i Kuba Kożuch, Głosy - Kacper Przebięda i Sebastian Nowak, Dzieci - Karolina Sereda, Julia Szostak, Ola Kmieć, Zuzia Witkiewicz

Uczniom gratulujemy odwagi, walki z tremą i wielkiego talentu. Gościom jesteśmy wdzięczni za przybycie i umilenie swoją obecnością tego niezwykłego wydarzenia. Panu Arturowi Sereda dziękujemy za piękne zdjęcia. Do zobaczenia w przyszłym roku.

M.Stono, J. Polczyk, I. Ilcewicz

Foto: A. Sereda