21 grudnia 2017 23:37 | Aktualności

Bożenarodzeniowa kartka świąteczna

"Człowiek jest wspaniałą istotą

nie z powodu dóbr, które posiada,

ale jego czynów.

Nie ważne jest to co się ma,

ale czym się dzieli z innymi."

Jan Paweł II

Od niedawna w naszej szkole powstało  Młodzieżowe Koło Wolontariatu. Celem Koła jest rozwijanie wśród młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości i bezinteresowności. Zbliża się piękny, magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia to czas gdy wszyscy spotykamy się w gronie rodzinnym i składamy sobie życzenia.  Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Najpiękniejsze kartki świąteczne to te, które zostały wykonane własnoręcznie z życzeniami płynącymi prosto z serca. Dlatego uczniowie naszej szkoły pamiętają w tym czasie o seniorach i osobach chorych w naszej społeczności. Pod kierunkiem pani Joanny Starzyk i pani Anety Bogacz dzieci zaniosły życzenia i drobne upominki do domów osób starszych i chorych. Niech staną się dla nich promykami światła Gwiazdy Betlejemskiej.

Bardzo dziękujemy naszym wolontariuszom za wielki entuzjazm i chęć pomocy.

Mamy nadzieję, że nasze Koło Wolontariatu będzie się rozwijało włączając się w nowe inicjatywy i akcje niosąc innym pomoc.

Aneta Bogacz

Joanna Starzyk