03 grudnia 2017 08:29 | Aktualności

Zbiórka darów świątecznych dla Rodaków na Kresach

Biedni są "naszym paszportem" do raju.

Papież Franciszek

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji „Paczka na Kresy” zorganizowanej przez Szkołę Podstawową w Starych Żukowicach wraz ze Stowarzyszeniem Malta Służba  Medyczna oddział w Tarnowie oraz Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo- Wschodnich. Na Kresach skromnie żyje wielu naszych Rodaków, którzy podczas Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny. Jest to nie tylko mikołajkowy i bożonarodzeniowy upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć poza granicami swojego kraju. Równocześnie  dzieci pamiętały o ludziach bezdomnych, przynosząc: żywność długoterminową, słodycze, środki czystości, opatrunkowe, ciepłe skarpety i pościel. Zbiórka trwała do 30 XI 2017r.

Wszystkim, którzy okazali wielkie serce, w imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy!

Mariola Lipińska