15 listopada 2017 12:02 | Aktualności

Nie rzucim ziemi skąd nasz ród, nie damy pogrześć mowy.
Polski my naród, polski ród, królewski szczep piastowy.
Nie damy by nas zgnębił wróg. Tak nam dopomóż Bóg!

Maria Konopnicka

Dnia 10 listopada 2017 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas III - VII - przygotowani pod kierunkiem pań Izabeli Ilcewicz i Marii Stono - recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne umacniające i pogłębiające postawy patriotyczne.

11 listopada odbyły się lokalne uroczystości. Po akademii i Mszy św. sprawowanej przez księdza Tadeusza Wszołka delegacje szkoły i społeczności lokalnej złożyły wiązanki kwiatów pod Pomnikiem poległych za Ojczyznę pawęzowian.

W uroczystościach gminnych udział wziął poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Miłosz Mozgowiec, Patryk Witek i Mateusz Solak oraz dziewczynki z zespołu wokalnego: Milena Mozgowiec, Zofia Szerszeń, Zuzanna Piwek, Magdalena i Aleksandra Stono.

Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Maria Stono