17 października 2017 10:56 | Aktualności

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE KLASY I

„Wykształcenie to dobro, którego

nic nie jest w stanie nas pozbawić.”

Menander

Dnia 13 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji DEN oraz ślubowanie klasy I. Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Batalionu „Barbara” AK w Pawęzowie. Jest to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców.

Szczególnymi bohaterami uroczystości byli uczniowie klasy pierwszej: Dagmara Sereda, Julia Solak, Ewa Tokarska, Kamil Ćwik, Dominik Głuszczyk,  Miłosz Kocoł, Mateusz Oleksyk, Norbert Przebięda, Filip Rhein, Adam Szarek.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Zostali serdecznie przyjęci do szkolnej gromady przez koleżanki z klas starszych, które przygotowały dla nich specjalne życzenia. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in.: śpiewanie piosenek, pokaz tańca, recytacja wierszy, liczenie, czytanie oraz odpowiadanie na szereg bardzo trudnych pytań. Po zakończonej prezentacji wróżki z czarodziejem bijąc brawo, zgodnie potwierdzili, że wszystkie dzieci świetnie zdały "egzamin pierwszoklasisty" i na miano ucznia każdy zasłużył, dodając: „Uf, ciężka to była praca, żeby z przedszkolaka zrobić pierwszaka”. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała  pani dyrektor mgr Bożena Świętek przy pomocy wielkiego ołówka. Dowodem były pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Dzieci otrzymały łakocie od swoich rodziców.

Po ślubowaniu uczniowie klasy V przygotowali „Galę Superodznaczeń” dla swoich nauczycieli. Każdy nauczyciel został uhonorowany certyfikatem z oryginalnym tytułem, który przyznawali sami uczniowie.

Ponadto młodzi artyści z naszej szkoły pięknymi piosenkami uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

Po zakończeniu akademii dzieci i nauczyciele zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dziękujemy Rodzicom klasy I za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tej pięknej i  ważnej dla ich dzieci uroczystości.

Mariola Lipińska, Joanna Starzyk