04 października 2017 11:26 | Aktualności

Święto Patrona Szkoły

Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. Batalionu Barbara AK w Pawęzowie odbyły się dnia 25 września. Społeczność szkolna w tym dniu uczestniczyła w różnorodnych zajęciach i uroczystościach.

Obchody Dnia Patrona w tym roku zostały rozpoczęte mszą św., którą celebrował dla nas w intencji naszych patronów ksiądz proboszcz Tadeusz Wszołek. Następnie udaliśmy się złożyć wiązanki i zapalić znicze pod PPN. Po powrocie do szkoły odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego, które wygrała Magdalena Łabędź. Po wyborach wybraliśmy się w plener, gdzie pan trener Krzysztof Kijowski wraz z innymi nauczycielami prowadził II Bieg Patriotyczny, w którym każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy dyplom. Szczególnym zaangażowaniem i wynikami wykazali się:

Mateusz Oleksyk z klasy 1- I miejsce na 100 m

Zofia Szerszeń z klasy 4 - I miejsce na 200 m

Kacper Witek z klasy 5 - I miejsce na 200 m

Anna Galus z klasy 6 - I miejsce na 500 m

Przemysł Biedroń z klasy 7 - I miejsce na 800 m

Ostatnim punktem tegorocznych obchodów było ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski, chleb, kukurydzę i ziemniaki. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawach ruchowych, a także integracyjnych gdzie czas przyjemnie nam mijał.