07 września 2017 21:46 | Aktualności

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Jeszcze nam w głowie plan wycieczek,
jeszcze nam w ustach smak porzeczek,
jeszcze nam w oczach łąki skoszone,
a tu już w uszach szkolny dzwonek...

Hanna Łochocka

Mszą świętą w kościele parafialnym uczniowie, nauczyciele i rodzice rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018. Następnie uczestnicy udali się do szkoły, gdzie zostali powitani przez dyrektor szkoły, panią Bożenę Świętek. Pani dyrektor życzyła uczniom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, sukcesów w nauce i bardzo dobrych wyników. Przypomniała o rocznicy wybuchu II wojny światowej i tragedii dzieci, które 78 lat temu nie mogły zacząć nauki w szkołach. Przekazała informację na temat organizacji pracy szkoły. W inauguracji roku szkolnego wziął udział wójt gminy Lisia Góra – Arkadiusz Mikuła, który podziękował Stowarzyszeniu  „Pawęzów Razem” za prawie pięcioletnie prowadzenie szkoły. Decyzją Rady Gminy od 1 września organem prowadzącym szkołę jest znów samorząd gminny. Po krótkim montażu słowno-muzycznym uczniowie udali się do klas, aby spotkać się ze swoimi wychowawcami i zapoznać się z tegorocznym planem zajęć.

Zobacz więcej zdjęć