Pawęzów Pawezow szkoła szkola podstawowa Szkoła Podstawowa Pawęzowie sppawezow

Aktualności

22 lipca 2017 21:33 | Aktualności

IV TURNUS PÓŁKOLONII LETNIEJ

17.07.2017

W poniedziałek byliśmy we wsi Zalipie, która od dawna słynie z malowanych chat. Zwyczaj ozdabiania wiejskich izb kwiecistymi malunkami wywodzi się z końca XIX wieku. Malowidła można podziwiać także na zewnętrznych ścianach budynków, studniach, ławkach i płotach. W Domu Malarek uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, podczas których malowaliśmy motywy kwiatowe na kartkach i glinianych dzwonkach. Swoje dzieła zabraliśmy do domu. Wesoło bawiliśmy się na tutejszym placu zabaw. Zwiedziliśmy edukacyjną Zagrodę Trójniaków. Obejrzeliśmy tam postacie Świętej Rodziny i zwierząt w naturalnych rozmiarach. W tym pomieszczeniu prezentowane są również sprzęty i urządzenia, które były wykorzystywane w gospodarstwie domowym 100 lat temu.  Oczywiście, nie ominęliśmy sklepiku z pięknymi pamiątkami. Odwiedziliśmy również kościół w Zalipiu, który jak cała wieś jest wymalowany w charakterystyczne, piękne kwiaty.

18.07.2017

We wtorek odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne „U Dajany”  we wsi Jastrzębia- Łazy. To była kulinarna przygoda . Gospodyni – p. Danuta jest laureatką wielu wyróżnień na targach ekologicznej żywności.  Podczas pobytu w tym  gospodarstwie na nas-amatorów zdrowej żywności  czekała lekcja wypieku chleba, od momentu zarabiania zaczynu po wypiek w kaflowym piecu, pieczenie ciastek drożdżowo-kruchych  z malinami oraz przygotowanie herbaty na ziołach z własnej uprawy. Mieliśmy możliwość zobaczenia na wiejskim podwórku różnych zwierząt.

19.07.2017

Ten słoneczny dzień spędziliśmy w Gospodarstwie Pasiecznym „Sądecki Bartnik” w Stróżach. Pod opieką  przewodniczki  zwiedzaliśmy Muzeum Pszczelarstwa i skansen. Braliśmy udział w warsztatach -pieczenia pierników.  Do wyrobu tych łakoci użyliśmy drewnianych foremek o różnych kształtach. Poznaliśmy tajniki pieczenia pierników i uczestniczyliśmy w degustacji miodów.  W „Miodowej Spiżarni” nabyliśmy pamiątki i produkty pszczele. Ciekawą atrakcją był zwierzyniec, w którym widzieliśmy: kucyki, konie huculskie, osiołki, kózki, gołębie, pawie i perliczki.

20.07.2017

Czwartkowy poranek spędziliśmy w Parku Linowym „Szara Sowa” w Zawadzie. Po przeszkoleniu z zasad bezpieczeństwa, pod czujnym okiem instruktorów, ruszyliśmy na niską trasę  zawieszoną między drzewami. Ciekawe przeszkody, zjazdy oraz odrobina wysiłku fizycznego i adrenaliny przyniosły nam  wiele radości. Trenowaliśmy również strzelanie z łuku do słomianej tarczy. Po południu spożyliśmy posiłek w KFC w Tarnowie.

21.07. 2017

W piątek bawiliśmy się na placu zabaw i na boisku szkolnym. Odbyły się rozgrywki sportowe, konkurs w kręceniu hula - hoop. I miejsce wśród  dziewczynek zdobyła Weronika Baran z kl. I , a najlepszy z chłopców w tej konkurencji sportowej  był Filip Kowalski z kl. III. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe. Spacerowaliśmy po okolicy i jedliśmy pyszne lody dla ochłody. Na podsumowanie tygodnia wykonaliśmy prace plastyczne pt. „Wspominamy półkolonie letnie”, które są wyeksponowane w świetlicy i na korytarzu szkolnym.

Mariola Lipińska

Zapraszamy do galerii

Przeczytano: 423 razy. Wydrukuj|Do góry