18 lipca 2017 10:33 | Aktualności

III turnus półkolonii letniej

I tak oto minął półmetek półkolonii letnich. Pomimo wielokrotnie nie sprzyjającej aury, która krzyżowała nam nasze plany, możemy zaliczyć cały tydzień do aktywnych i pełnych wrażeń. Już pierwszego dnia musieliśmy odłożyć nasze zabawy na świeżym powietrzu… Ten dzień spędziliśmy na przekór pogodzie sportowo, bo na kręgielni próbując swoich możliwości na torze. Następnie relaksowaliśmy się w trakcie seansu filmowego pt. „ Jak zostać kotem ?”, który wzbudzał salwy śmiechu wśród naszych dzieci. Kolejnego dnia udaliśmy się do Parku Rozrywki w Zawadzie. Każdy znalazł coś dla siebie – dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, sale zabaw, żyroskop, mini golf a nawet mini park linowy. Środa to podróż do innego świata – świata bajki w Pacanowie. Wzięliśmy udział w unikalnej ekspozycji, która łączyła ze sobą najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. Była to niezwykła podróż przez bajkowe krainy przepełniona obrazami, dźwiękami, barwami oraz pełna niespodzianek. Podróż przez krainy geograficzne Europy, która niosła ze sobą spotkanie z zamieszkującymi je stworami. Następnego dnia wyjechaliśmy do Muzeum Lalek w Pilźnie, aby obejrzeć zabawki z dawnych lat, antyczne lalki japońskie a nawet poznać cały cykl powstawania lalek. Dzieci wzięły udział w spektaklu „na babcinym strychu” oraz w warsztatach ceramicznych i robienia biżuterii z paciorków ceramicznych. Następnie udaliśmy się do „Gospody Wiedźmy” na przepyszne pierogi z truskawkami. Po takim posiłku ruszyliśmy dalej zwiedzać – miniaturową wieś Lipce oraz bajkowy ogród, w którym to co niektórzy spotkali prawdziwą wiedźmę…Ostatni dzień turnusu spędziliśmy na boisku szkolnym, placu zabaw oraz tworząc bajkowe postaci z pomocą farb. Urozmaicony program zajęć sprawił, że wszyscy z radością i uśmiechem wspominamy czas spędzony na półkolonii.

S. Lisowska-Pituła