14 czerwca 2017 18:26 | Aktualności

Stypendia dla najlepszych uczniów z małopolskich podstawówek

12 czerwca 2017 roku dwóch naszych uczniów z klasy 5: Krzysztof Kurasiewicz oraz Patryk Witek odebrało podczas uroczystej gali w Krakowie umowy gwarantujące przyznanie stypendium z Regionalnego Programu Stypendialnego. Uczniowie znaleźli się w 51 najlepszych uczniów z całej Małopolski i musieli wykazać się nie tylko znakomitą średnią 4,75 ze wszystkich przedmiotów oraz 5,0 z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych i matematyki, ale również szczególnymi osiągnięciami z nauk przyrodniczych i języków obcych. Dodatkowe punkty można było uzyskać za kryteria socjalne.

Do grona zasłużonych stypendystów dostała się znacznie szersza liczba uczniów naszej szkoły, którzy udowodnili, że lubią się uczyć a języki obce nie są dla nich tajemnicą: Aleksandra Stono (klasa 6) oraz Magdalena Łabędź, Miłosz Mozgowiec, Karol Oleksy i Tomasz Tokarski ( klasa 5). Dzięki stypendium uczniowie mogą dalej rozwijać swoje zainteresowania i co więcej przeznaczyć je na zakup potrzebnych pomocy naukowych jak również kursów i szkoleń. Serdecznie gratulujemy uczniom oraz nauczycielom.

S. Lisowska-Pituła

Zdjęcia: