22 maja 2017 19:00 | Aktualności

Barwy Ojczyste - Pawęzów - 19 maja 2017

Po raz piąty gościliśmy laureatów Małopolskiego Literackiego Konkursu „Barwy Ojczyste” organizowanego przez naszą szkołę. Edukacja patriotyczna jest nadrzędnym celem pracy szkoły, a imię patrona szkoły dodatkowo zobowiązuje nas do podejmowania działań propagujących kształtowanie postawy patriotycznej wśród uczniów. Głównym celem tegorocznej edycji konkursu było wyrażenie przy pomocy tekstu poetyckiego własnych refleksji dotyczących Polski i Polaków,  nawiązanie do miejsc związanych z atrakcjami turystycznymi, zabytkami, kulturą Polski oraz upamiętnienie znanych i sławnych Polaków. Można było to uczynić za pomocą akrostychu (do hasła: KOCHANA MA POLSKO) lub  wiersza o dowolnej budowie. Patronat nad konkursem objęli: Małopolski Kurator Oświaty  Barbara Nowak  oraz Stowarzyszenie „Pawęzów Razem”. Patronat medialny sprawował Niezależny Serwis Informacyjny KADR. Na konkurs nadesłano 118 prac z 25 szkół. Galę zaszczycili swoją obecnością: p. Stanisław Siadek - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie, Delegatura Tarnów;  przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia  i Spraw Socjalnych Rady Gminy w Lisiej Górze -  p. Jacek Niedojadło;  redaktor  Niezależnego Serwisu Informacyjnego KADR - p. Lidia Jaźwińska; dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lisiej Górze - p. Lucyna Gancarz; prezes Stowarzyszenia „Pawęzów Razem” - p. Jerzy Albertusiak, dyrektorzy szkół, rodzice i nauczyciele nagrodzonych dzieci.  Uroczystość wzbogacił montaż słowno-muzyczno - taneczny przygotowany przez Marię Stono, Izabelę Ilcewicz i Paulinę Targosz. Fundatorem nagród i poczęstunku było Stowarzyszenie "Pawęzów Razem".

Lista nagrodzonych osób:

Akrostych

I miejsce: Amelia Cecot –SP Brzozówka, Anna Przebięda – SP Pleśna, Aleksandra Różycka – SP Lisia Góra

II miejsce: Oliwia Lisowska – SP Rzuchowa, Emilia Boruta – SP Zaczarnie, Wojciech Pradel – SP Okulice

III miejsce: Karolina Kukla – SP Nowy Wiśnicz, Agnieszka Argasińska – SP 95 Kraków, Kacper Bienias – SP Bochnia

Wyróżnienia: Antosia Michalcewicz – SP 95 Kraków, Aleksandra Filipek –  SP 95 Kraków, Sebastian Seremak – SP Okulice, Wiktor Kostuch – SP 95 Kraków

Dowolna budowa

I miejsce: Maria Zagrodzka – SP Sobolów, Kinga Duda – SP Ryglice

II miejsce: Samanta Majer – SP Sobolów, Martyna Stelmach – SP Zaczarnie, Mateusz Gębala – SP 10 Tarnów

III miejsce: Ewelina Ciszkowicz – SP Uszew, Patryk Socha – SP Stróże, Dawid Kostrzewa – SP 111 Kraków

Wyróżnienia: Roksana Krawiec – SP Łukowa, Kacper Przebięda – SP Pawęzów, Kacper Hebda – SP Jasień, Adrian Wąs – SP Gosprzydowa, Patrycja Tomaśko – SP Kobyle, Miriam Szarkowicz – SP Pleśna

Nagrody specjalne:

Nagroda Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lisiej Górze  - Lucyny Gancarz

1. Kinga Duda –SP Ryglice

Nagroda Ksiegarnii BookBook –Lecha Jaźwińskiego  -  Tarnów ul. Krakowska 25

1. Agnieszka Argasińska kl.IV b SP 95 Krakow

2.  Wiktor Kostuch SP 95 Kraków

Nagroda Redaktor Portalu Niezależny Serwis KADR – Lidii Jaźwińskiej

1. Emilia Boruta SP Zaczarnie

2.Samanta Majer SP Sobolów

Nagroda Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Spraw Socjalnych Rady Gminy w Lisiej Górze

1. Tomasz Tokarski - SP Pawęzów

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie.

Uczniów zapraszamy do udziału w VI edycji konkursu.

Tekst: M. Stono, Foto: L. Jaźwińska

Więcej na stronie Niezależnego Serwisu Informacyjnego KADR